למה ברית מילה?

ברית מילה הוא טקס שלעיתים שנוי במחלוקת בקרב הורים טריים ואלו מתלבטים בשאלה האם לקיים טקס זה ובאיזה אופן. לרוב, מנהג זה נתפס כמכאיב וטראומתי עולל הקטן. אך, חשוב לציין, כי הדעה הרווחת כיום בעולם המדעי, המבוססת על אינספור מחקרים, היא כי לברית המילה ישנם יתרונות רבים-רפואיים, אסתטיים וחברתיים. 


במרוצת השנים, פורסמו מאות מאמרים ומחקרים, התומכים במנהג ברית המילה, כפי שנהוג במסורת היהודים, אולם אלו, מצביעים על היבטים רפואיים ומסבירים את חשיבותה שלה המילה.


כבר בשנת 2012 פורסמו המלצותיה הרשמיות של האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP), שקבעו כי יש בכוחה של ברית המילה להגן מפני מחלות זיהומיות שונות ועל כן, מומלצת למשפחות שחפצות בה. על פי מסקנות האקדמיה, יתרונותייה הרפואיים של ברית המילה, עולים על הסיכונים בה, כמו גם, מצאו בעקבותיה ירידה משמעותית בשיעור הזיהומים בדרכי השתן בקרב תינוקות בשנתם הראשונה וירידה בסיכון להידבקות בנגיף HIV ובמחלות נוספות המועברות במגע מיני בהמשך חייהם.


מחקר נוסף שתומך באמור, פורסם ע"י המרכז לבקרת מחלות הגדול בעולם (CDC), בשנת 2014 וטוען באופן ברור, כי ברית מילה מגינה מפני מחלות קטלניות וכי מפחיתה משמעותית את הסיכוי להיווצרות נגיפים וחיידקים באיבר המין ולהידבקות והדבקה במחלות מין (בייחוד HIV). 

דהיינו, אם בעבר נהגו רק היהודים והמוסלמים לערוך את ברית המילה, על פי דתם, הרי שכיום ברית המילה הפכה לפעולה שגרתית בעולם המערבי, שמכיר במעלותיה הבריאותיים.

 

אמנם היהדות הייתה הראשונה לקיים ולייחד מנהג זה, עם זאת, ישנם יתרונות רבים ומשמעותיים, לביצוע הפרוצדורה על ידי מוהל-רופא (כירורג), המוסמך לבצע הרדמה מקומית למען הקלה על הכאב, כמו גם, לתת מענה רפואי מקצועי לאחר הטקס המרגש.

לכל שאלה או בקשה, צרו קשר

בטלפון - 052-6332228
תודה רבה!
קיבלנו את פנייתכם, נחזור אליכם בהקדם
Oops! Something went wrong while submitting the form.