הרהורים של הורים לקראת ברית מילה

נולד או שעומדלהיוולד לכם בן? איזה כיף! מזל טוב. לידת בן מלווה בהתרגשות הטבעית של הצטרפותתינוק חדש למשפחה, אבל מעבר לזה, יש גם התרגשות טבעית וציפייה לקראת האירוע שעתידלהיערך ביום השמיני ללידת התינוק: ברית המילה. ברית מילה היא אירוע שמסמל אתהחיבור למסורת היהודית כבר דורי-דורות, מה שגורם לכך שאפילו הורים שאינם מגדיריםאת עצמכם כאנשים דתיים, בוחרים לעשות ברית מילה לבנים שלהם מתוך החיבור השורשילמסורת ולמורשת היהודית. עם זאת, לכל הורה יש גם חששות (לעיתים כבדים) לשלומו שלהתינוק הקטן שעתיד לעבור אירוע לא קל. לא פעם מתקיים דיסוננס עמוק בין הרצון שלההורים לעשות ברית מילה לתינוק שלהם לבין הקושי הרגשי הטמון בסיטואציה שבה הם עדיםלכאביו של התינוק. חדשות טובות! עם הערכות נכונה לקראת הברית וטיפול נכון בתינוקלפני ואחרי האירוע, ניתן לעבור את ברית המילה בצורה רגועה ונינוחה - הן ההורים והןהתינוק.

 

הקושי הרגשי אל מול החיבור למסורת

ברית מילה מסמלת אתהברית שבין אברהם אבינו לאלוהים. ברית זאת מסמלת את היותנו עם יהודי ולכן לא מעטהורים מחוברים לעניין שסביב ברית המילה. גם החילונים ביותר רואים את המילה כחובהמוסרית, ברוב המקרים אפילו מבלי להתבלט, זה טריוויאלי וברור שברית מילה תתבצע. יחדעם זאת, אין ספק שמדובר על קושי רגשי להורים ובעיקר לאם. מכיוון שהאם במצב רגשי לאפשוט בשל חוסר איזון הורמונלי מעצם היותה אחרי לידה, קשה לה להתמודד עם הבכי שלהתינוק הקטן במהלך האירוע או בכלל עם הידיעה שמכאיבים לתינוק שלה. גם לאב לא תמידקל להיות נוכח בצורה דומיננטית בסיטואציה. גם לאב לא קל לראות את התינוק הקטןמתמודד עם הליך כל כך פולשני וכואב בגילו הכל כך צעיר. לכן, על אף הרצון של ההוריםלעשות ברית מילה לבנם, לא פעם הם מוצאים עצמם חוששים, מודאגים, חווים רגשותמעורבים, ולעיתים אף חרטה. אם אתם מזדהים עם זה, דעו שזה טבעי לגמרי וכולם עובריםאת זה. אם לא הייתם חווים רגשות אלו, דווקא זה היה המצב יוצא הדופן.

יש כמה דברים שאתםיכולים לעשות שיעזרו לכם להירגע ולעבור את התהליך ביתר נינוחות. קראו אודות התהליך,דברו עם המוהל ובקשו שיפרט עד כמה שניתן את כל התהליך, השפעותיו, ואופן ההיערכותהטוב ביותר לקראתו. כך תגיעו ליום הברית רגועים ושלוים.

 

איך תתכוננו לברית המילה?

בכדי שברית המילהתעבור בצורה טובה ובכדי שתתמודדו עם הקושי הרגשי שלכם היטב, הדבר הראשון שעליכםלעשות זה לבחור מוהל שאתם מרגישים שאפשר לסמוך עליו. כיום ניתן לבחור בין מוהלמסורתי לרופא-מוהל שהוא גם רופא מן השורה ומוסמך לבצע פעולות כירורגיות. קבעופגישה עם בעל מקצוע מומלץ, שוחחו אתו, בקשו ממנו להסביר לכם את כל מה שחשוב לדעתעל התהליך. אם מרגיע אתכם לבחור במוהל שהוא גם כירורג או רופא, עשו זאת, יהא המחיראשר יהיה. הדבר הבסיסי ביותר שאתם כהורים חייבים להרגיש הוא שהתינוק שלכם בידייםטובות.

עוד סיבה חשובהשתהיו רגועים היא בכדי שהתינוק לא ירגיש את הלחץ ולא יספוג את הקושי. עליכם לשדרתחושת ביטחון ורוגע כיוון שהאנרגיות שלכם ישפיעו על התינוק ועל תחושותיו במהלךהטקס. חשוב מאוד שתערכו את ברית המילה בדיוק במתכונת שנכונה לכם; אם באלכם אירוע מצומצם, עשו זאת. אם אתם מתחברים יותר לאירוע גדול, ארגנו אירוע גדול.מה שחשוב זה לקבל כמה שיותר עזרה מסביב ולנוח.

 

 

מה חשוב לעשות אחרי הברית?

אחרי שעברתם אתהברית עצמה, חשוב מאוד לטפל בתינוק בצורה הטובה ביותר בכדי להקל על הכאב שלו ככלשניתן. ניתן לתת משככי כאבים במידה והוא לא נינוח, חשוב מאוד להקפיד על שטיפות בכלהחתלה, וכן, חשוב להשתמש בשמן כלשהו בהחלתה בכדי למנוע חיכוך של המקום בחיתול.רצוי להתייעץ עם המוהל לגבי רכישת משחה מקלה שכדאי להשתמש בה ומינונים של משככיכאבים שלא יפגעו בתינוק. כמו כן, חשוב שהמוהל יגיע לבדוק את התינוק לאחר הברית. מהשהכי חשוב, בסופו של דבר, הוא להעניק לתינוק בימים הללו (ובכלל) כמה שיותר חוםואהבה.

לכל שאלה או בקשה, צרו קשר

בטלפון - 052-6332228
תודה רבה!
קיבלנו את פנייתכם, נחזור אליכם בהקדם
Oops! Something went wrong while submitting the form.