ברית מילה רפואית: המדריך המלא להורים הטריים

לפני הברית

לחצו להוריד את טופס הכנה לברית, לפני הברית על ההורים למרוח משחה מאלחשת

(Emla) באזור בו תבוצע הברית. שימוש במשחה יכולה לגרום לתגובה בילדים הלוקים במחלת G6PD def (אלרגיה לפול), במידה וידוע על מחלה כזו במשפחה יש להתריע על כך.

בזמן הברית

בזמן הברית אני מוסיף זריקה של חומר הרדמה מקומי Esracaine 1%, זריקת ההרדמה מבוצעת בעזרת מחט דקה מאוד, בזכות המריחה המוקדמת של משחת ה-Emla הילד כמעט ואינו חש בכאב של הדקירה. במידה וידוע כי מישהו מבני המשפחה אלרגי לחומרי הרדמה יש לידע אותי בזמן הברית. הסיכוי לפתח תגובה אלרגית לחומר זה נמוך ביותר. ההרדמה המקומית PenileBlock, הינה הרדמה נפוצה מאוד בניתוחים. ניתן לבצע הרדמה זו אפילו במבוגרים שעוברים בריתות מילה מבלי שחשים כלל בכאב. בטכניקה בה אני מבצע את הברית לרוב אין צורך כלל בחבישה. להיבט זה של הברית חשיבות רבה מאוד לדעתי. שימוש בחבישות מסובכות המצריכות הסרתן מסרבל את התהליך ומגביר את החרדה של ההורים והכאב של הילד. לעיתים לאחר הסרת החבישה הגלד נופל יחד עם החבישה ומתחיל דימום. לכן ברית ללא חבישה הינה הגישה המועדפת עלי כיום.

לאחר הברית

עליכם למרוח משחה בכל החלפת חיתול רק כדי למנוע חיכוך בין הפצע לבין החיתול. אני ממליץ על שימוש באקמול/נובימול במשך יממה לאחר הברית ומתן מנה מותאמת למשקל הגוף כל 6 שעות. טיפול מניעתי נגד כאבים יעיל בהרבה מאשר טיפול הניתן לאחר התחלת הכאב. טיפול מתוזמן יחסוך לילדכם אי נוחות. ניתן לרחוץ את הילד כיממה לאחר הברית. במשך הזמן הזה מתרחש תהליך החלמה של הפצע. למעשה, כבר לאחר כשעה תאי הגוף יודעים לייצר שכבה דקה האוטמת את אזור הברית.

 

לאחר 24 שעות ניתן לרחוץ את האזור עם סבון תינוקות ללא חשש. התינוק לא יתנגד ולא ירגיש בכאב.

מצבים מיוחדים: לאחר הלידה לעיתים מאובחנים מצבים מיוחדים לדוגמא: עקמת הפין, היפוספדיאס (כאשר פתח השופכה אינו מגיע לקצה הפין). במקרים אלו, לעיתים לא מומלץ לבצע ברית מילה מכיוון שיתכן שיעשה שימוש ברקמת העורלה בזמן התיקון של המום בגיל מאוחר יותר.

 

אז מה עושים במצבים אלו? להורים המקפידים על מנהגי הדת, ניתן לבצע הקזה בלבד. גם במקרה של הקזה המוהל צריך לדעת מה הוא עושה כדי שלא תגרם צלקת בעור העורלה. ייתכן שיעשה שימוש ברקמה זו בעתיד. בילדים עם מומים (היפוספדיאס, עקמת) אני מטפל לפני הברית. במידה ומדובר במום קל לרוב אני מסביר להורים כי ניתן לבצע ברית ללא חשש וללא השלכות שליליות. במקרים בהם מדובר במום משמעותי, אני ממליץ על הקזה בלבד כדי שבגיל מאוחר יותר אוכל לתקן את הברית באופן מיטבי.

לכל שאלה או בקשה, צרו קשר

בטלפון - 052-6332228
תודה רבה!
קיבלנו את פנייתכם, נחזור אליכם בהקדם
Oops! Something went wrong while submitting the form.